Tengelic

Nagy szarvasbogár

Az év rovara - 2017

Pályázat - Magyar Népmese Napja 2017

Ebben az esztendőben is megrendezésre kerül Győrszentivánon a mese ünnep, a magyar népmese napja, október 3-án 15 órai kezdettel. Várjuk az iskolások, óvodások jelentkezését!

Programjaink

• Meseillusztrációs verseny
  • Makett-készítő verseny
  • Meseíró verseny
  • Mesélő verseny

Meseillusztrációs verseny

Téma: Szabadon választott népmese illusztrációja, tetszőleges technikával. A rajzlap mérete A/4-es vagy A/3-as legyen.

Kategóriák:

• óvodások
  • 1-2. osztályosok
  • 3-4. osztályosok
  • felső tagozatosok

Kérjük, hogy a rajzok kizárólag rajzlapon kerüljenek beadásra! Az elkészült munkákon legyen feltüntetve a gyermek neve, életkora, intézménye és a felkészítő pedagógus neve. Az elkészült rajzokat a Móricz iskolába kérjük eljuttatni.

Beadási határidő: 2017. szeptember 26. kedd

Makett-készítő verseny - Verseny alsó és felső tagozatosoknak.

Téma: Milyen lehetett a mesebeli királyi vár? Készítsd el a makettjét! Dolgozhattok csapatban is!

Beadási határidő: 2017. szeptember 26. kedd

Kérjük a pedagógusokat, hogy az elkészült maketteket névvel ellátva a Kossuth Lajos Művelődési Házba adják le munkanapokon fél 8-tól 14 óráig.

Meseíró verseny

Mesét többféleképpen alkothattok:

• Folytasd a megkezdett mesémet!

„Öreg róka koma mit gondolt magában, egyszer csak fülét-farkát eleresztette, aztán földhöz vágta magát.

- Jaj, lelkem, uram, jámbor uram, talán bizony meghaltál?- sikoltott Rókáné komámasszony.

Volt eszébe a róka komának…”

• Ez a mesém vége! Mi lehet az előzménye? Írd meg nekem!

„Amikor hazaért a komámasszony, azt mondta magamagának:” Sem apám, sem anyám sem semmiféle nemzetségem nem volt bíró. Hogy is lehettem olyan szamár, hogy másoknak a dolgába beleavatkoztam. No, lesz ezután eszem, hogy ezt többet nem teszem!

Mit gondoltok, vajon betartotta-e a fogadását?

• Szabadon választott témában önálló mesealkotás

Kézzel is írhatod a mesédet, de lehetőség van az elkészült pályamunkák elektronikus beküldésére a következő email címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Minden meseíró kedvű gyermek pályázhat. A meséket korosztályonként fogjuk értékelni.

Mesélő verseny

Időpont: 2017. október 3.  15 óra

Helyszín: Kossuth Lajos Művelődési Ház nagyterme

Résztvevők köre: óvodások, alsó tagozatosok, felső tagozatosok

Fontos: Az előadott mese rövid legyen!

Kérjük, hogy a nevezésekben a gyermek nevét, intézményét, a kiválasztott mese időtartamát is tüntessék fel!

A nevezéseket a következő email címre várom: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Nevezési határidő: 2017. szeptember 26. péntek

Kapcsolattartás az alábbi elérhetőségeken:

telefon: 518-383

mobil: 06-20/973-28-10

Október 2-án a mesélő verseny után várható a meghirdetett előzetes versenyek eredményhirdetése. Erről az érintettek előzetes értesítést kapnak.

A meseünnep alkalmából szeretettel váruk minden kedves érdeklődőt, szülőt, nagyszülőt!

2017. szeptember 5.

Ihász Éva  Kotrics Andrea
     Iskolai könyvtáros  igazgató

logo tehetsegpont  orokos okoiskola logo refintlogo color small FTH jelveny hatartalanul logo zoldiskola iskola alma